Unity Hub
Amikor először elkezd valaki Unity-vel dolgozni, a legcélszerűbb egyedül a Unity Hub legújabb verzióját letölteni és telepíteni manuálisan.
A Unity Hub-nak kettő fő feladata van:
- Unity Editor különböző verzióinak menedzselése (Installs fül)
- A projektek menedzselése (Projects fül)
A Unity Editor a fő szoftver, amit a fejlesztéshez használunk. Az Editor különböző verzióinak telepítése a Unity Hub-on keresztül a legkényelmesebb.
Amikor Unity verziót telepítesz, célszerű a legújabbat választani, ami mellett szerepel az LTS mozaikszó, melynek jelentése Long Term Support, azaz hosszú távon támogatott. Ezek talán valamivel kevesebb új funkciót tartalmaznak, mint a legújabbak, de ezek a Unity legstabilabb, legkevesebb ismert hibával rendelkező verziói.
Első telepítésnél ügyeljünk arra, hogy a Visual Studio-t is telepítsük (ha ez még nem történt meg). Ha manuálisan szeretnéd telepíteni a Visual Studio-t: Ahhoz itt találsz segítséget: Visual Studio - Telepítési segédlet
A Visual Studio egy Integrált fejlesztőkörnyezet vagy röviden IDE.
Az IDE-k speciális szövegszerkesztő eszközök, amik kifejezetten programok forráskódjának szerkesztésére specializálódnak.
IDE-k számtalan hasznos, a fejlesztők munkáját nagyban megkönnyítő funkcióval rendelkeznek, mint automatikus kódformázás, kódszínezés, kódkiegészítés, refaktorálás, fordítási idejű hiba detektálás, valós idejű debug-olás, és még sok más…
A C# és Unity kódhoz leggyakrabban használt IDE-k :
- Visual Studio: A Microsoft terméke, akár a C# nyelv és a .NET keretrendszer maga.) Támogatott operációs rendszerek: Windows, Mac (Visual Studio for Mac)
- Visual Studio Code: (Nem összekeverendő a Visual Studio-val. Külön szoftver.) Szintén a Microsoft terméke, de pehelysúlyúbb, moduláris. (Windows, Mac, Linux)
- JetBrains Rider: Fizetős szoftver, sok extra hasznos funkcióval. (Windows, Mac, Linux)
Egyéb kódszerkesztők is használhatók a Unity-vel, ám a kezdőknek azt javaslom, ha tehetik, akkor dolgozzanak a Unity által is alapértelmezetten javasolt Visual Studio-val.
Új Unity projekt
Új projektet is a Unity Hub-on keresztül a legcélszerűbb létrehozni. Projekt kreálásakor több lehetőséget kapunk, egy egész listáját különböző alapbeállítású és felszereltségű projekteknek. Kezdők számára a legcélszerűbb a 2D vagy 3D Core projektet választani.
Hogy mit jelent a Core, URP és a HDRP projektek, arról itt olvashatsz bővebben: A Render Pipeline-ok
Számítógéptől függően egynéhány percbe telik az új projekt létrehozása, ami leteltével neki is állhatunk a munkának.
Git Repository
Ha git verziókezelőt szeretnél használni a projektünkkel (ami erősen ajánlott), akkor először egy repository-t (repo-t) kell hozzá létrehozni. Ehhez segítséget itt találsz: A Git verziókezelő